Duszności i pocenie się a wynik RTG klatki piersiowej

Proszę o interpretację opisu RTG klatki piersiowej, od 3 tygodni męczą mnie duszności i pocę się nawet podczas spokojnego spaceru, pół roku temu przechodziłem zapalenie płuc. Poniżej opis RTG: ''Widoczne naczynia plucne w prawym dolnym placie (strefie), z minimalnymi atelektazjami (niedodma) po obu stronach przypodstawnie. Poza tym jasne pola plucne i przestrzenie oplucnowe, bez przetrwalych zageszczen. Nie ma oznak aktywnej ani przebytej gruzlicy. Normalny kontur sercowo-srodpiersiowy."

Niezależnie od tego należałoby wykonać badanie spirometryczne.