Duszności i problemy z oddychaniem u 3,5-letniego dziecka

Witam! mam synka 3,5 rocznego który prawie każdej nocy ma duszności i ciężko oddycha. robilismy badania i wyszło ze ma robaki i wysoką EOZYNOFILIE BZW.- 860 leki na robaki już przyjął, miał robione testy skórne z których wyszło że nie jest alergikiem, a duszności nadal są.nawet w ciągu dnia jak troche pobiega czy poskacze pojawia się kaszel. od września do marca ciągle chorował na zapalenie krtani, zapalenie oskrzeli i tak cały czas a antybiotyk pomagał dopóki go przyjmował i nie wiem co dalej

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Utrzymujący się kaszel może mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik niedoleczonej infekcji pasożytniczej, infekcji dróg oddechowych jak i przewlekłych schorzeń płuc, np. astmy. Sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą, który znając pełne dane kliniczne dotyczące dziecka, pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym. Najpewniej konieczne będzie jednak wykonanie RTG klatki piersiowej i skierowanie dziecka do specjalisty pulmonologa.