Duszności i zawroty głowy u 17-latki

mam 17 letnią córkę... od jakiegoś czasu ma duszności zawroty w głowie i silne bóle głowy głównie w tylniej części. po jakimkolwiek wysiłku przemęczeniu ma spuchnięte palce czasami nogi(kostki). czy jest to coś poważnego

Lek. Paweł Baljon

Witam! Opisane przez Panią objawy nie wskazują jednoznacznie na żadną konkretną jednostkę chorobową. Nie należy jednak bagatelizować powyższych symptomów. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego celem diagnostyki występujących dolegliwości.