Duszności, kaszel, chrypa a wydzielina z płuc

Witam, od około dwóch miesięcy dokucza mi silny kaszel, połączony z trudnością w nabieraniu powietrza, uczuciem duszności, oporem przy wdechu, bólem odczuwanym po lewej stronie szyi, promieniującym do ucha, oka, lewego barku. Odkrztuszam gęstą wydzielinę, grudkowatą, która wydobywa się tylko z tej jednej, lewej strony. Pojawiła się silna chrypa, która nie ustępuje od ponad miesiąca. Przy każdym wdechu czuję ucisk w klatce piersiowej. Rtg płuc, ekg, echo serca w normie.

Sugeruję Pani wizytę u pulmonologa. Opisane objawy mogą wskazywać na różne choroby, może to być m.in. astma czy przewlekła obturacyjna choroba płuc, ale tutaj konieczne będzie wykonanie spirometrii. Przed wizytą proszę się również zastanowić, czy nie było kontaktu z jakąś osobą chorą na gruźlicę czy koklusz, czy kaszel nasila się przy kontakcie z jakimiś czynnikami i w końcu czy pali Pani papierosy, bo to również bardzo ważna kwestia.

Piotr Pilarski

Sugeruję konsultację laryngologiczną.

Pozdrawiam.