Duszności na tle nerwowym

Witam. Od kilku lat mam straszne dusznosci polegające na tym ze nie mogę nabrać powietrza. W maju wyladowalam w szpitalu bo zaczęłam się dusić i nogi zaczęły mi się uginac. Po badaniu krwi stwierdzono hiperwentylacje i skierowano z tym do lekarza rodzinnego. Mój lekarz stwierdził że to na tle nerwowym. W chwili obecnej dusznosci się nasiliły mam je praktycznie non stop a nerwów zero dostaje ich nawet gdy cały dzień się smieje itd i gdzie tu przez nerwy. Czy to może być coś innego?

Dzień dobry!

Zawsze warto wykonać wszystkiego podstawowe badania internistyczne. Jeśli jednak ich wyniki są prawidłowe i lekarze nie widzą somatycznych podstaw objawów - prawdopodobnie z medycznego punktu widzenia wszystko jest OK. Należy skonsultować się z lekarzem psychiatrą oraz z psychologiem psychoterapeutą i podjąć leczenia np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Dzień dobry, zachęcam do konsultacji psychologicznej - diagnoza zajmie ok. 5 spotkań, psycholog pomoże pani stwierdzić czy przyczyny duszności rzeczywiście są psychogenne czy przyczyna może być inna. Pozdrawiam.