Duszności, osłabienie i napadowy kaszel u 43-letniej kobiety

Witam proszę o pomoc kobieta 43 l, od 4 tygodni duszności, osłabienie, napadowy suchy kaszel, temp. 37,5. Początkowo osłuchowo - zapalenie oskrzeli, Zinnat 7dni 2x-500 g, Eurespal zmieniony na Erdomed- nadal suchy kaszel mniejsze duszności. RTG płuc - bez żadnych nieprawidłowości, konsultacja laryngologiczna, pulmonologiczna, brak wskazań chorobowych, leki Ventolin, Cortare skierowanie do alergologa, badania krwi: WBC - 11,4, Erytrocyty - 5,7, RDW-CV-10 przy MCV-88, pozostałe prawidłowe. CRP-3

Może byc to astma - wtedy zastosowane ostanio leczenie powinno dać dobry efekt.
Jeżeli była infekcja może być to również nadreaktywność oskrzeli poinfekcyjna - wtedy dolegliwosci powoli ustąią samoistnie.
Być może będzie konieczna boronchofiberoskopia