Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Duszności podczas wysiłku fizycznego u 23-latki

Witam, Mam 23 lata, mam 169cm wzrostu i warzę ok. 73kg. Ogólny stan mojego zdrowia jest dobry. Mój problem polega na tym, że podczas wysiłku fizycznego dochodzi u mnie do duszności, sapię, mój oddech jest spłycony. Objawy mają miejsce przy wysiłku takim jak: jazda na rowerze po ternie o bardzo niewielkim kącie nachylenia, pływanie (jedna długość basenu), o bieganiu już nie wspomnę.. wystarczy 100m do autobusu. Badałam się w kierunku astmy, byłam u kardiologa - robiłam echo serca - wszystko ok.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność

Około 40-60% Europejczyków prowadzi siedzący tryb życia, z czego płyną bardzo negatywne skutki zdrowotne. Ile czasu powinniśmy poświęcać na wysiłek fizyczny? Światowa Organizacja Zdrowia zaleca podejmowanie co najmniej 30-minutowej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności prze 5 dni w tygodniu lub 20-minutowej aktywności o dużej intensywności ? przez 3 dni w tygodniu.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proponuję udać się do lekarza kardiologa i być może wykonać próbę wysiłkową. Bez badania ciężko jest coś więcej powiedzieć.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy