Duszności, ucisk w klatce piersiowej, podwyższona temperatura przy astmie

Od września br. mam stwierdzoną astmę oskrzelową. Biorę lek Miflonide 400 (1 kapsułka, 2 razy dziennie). W czwartek miałem urodziny na których wypiłem pół lampki szampana (nic więcej!). Niestety późnym wieczorem pojawiły się duszności, ucisk w klatce piersiowej, podwyższona temp. (37,5), szybkie bicie serca i wzmożona potliwość. Chciałbym spytać czy wypicie niewielkiej ilości szampana mogło wywołać tak drastycznie skutki uboczne oraz czy możliwy jest nawrót zapalenia oskrzeli? Dziękuję za odp.

Jeżeli jest pan alergikiem to możliwe że składniki wina mogły spowodować rekcję alergiczna. Możliwa jednak infekcja. Wskazany kontakt z lekarzem leczącym