Duszności, zaburzenia psychiczne i kołatanie serca

Witam. Niedawno temu zaczęłam się niepokoić tym co działo się z moim organizmem. Duszności, zaburzenia psychiczne, kołatanie serca, zawroty głowy. Udałam się na badanie neurologiczne po czym zostałam skierowana do psychiatry i postawiono diagnozę; nerwica lękowa. Męczę się do tej pory. W ostatnim czasie dostaję objawów wyczytanych w internecie różnych chorób tzn. dolegliwość występuje po wyczytaniu jej. Nie potrafię się uspokoić, jak sobie pomóc?

W przypadku nerwicy lękowej najskuteczniejszą metodą jest podjęcie psychoterapii. Zachecam do skontaktowania się z psychologiem, psychoteraputą. Pomoże Pani poradzić sobie zarówno z objawami, jak i emocjonalnymi i osobowościowymi przyczynami choroby.

Witam.
Jeżeli po konsultacjach z lekarzami usłyszała Pani diagnozę "nerwica lękowa", która to jest zaburzeniem emocjonalnych, to z całą pewnością zaleciłabym psychoterapię. Pomoże ona Pani dotrzeć do przyczyn trudności, jak również będzie miała na celu pomoc w pozbyciu się lub zminimalizowaniu większości przykrych objawów. Polecam terapię w nurcie psychodynamicznym, lub psychoanalitycznym, inne też mogą być skuteczne, ważne by terapeuta był specjalistą, po odpowiednim szkoleniu w zakresie prowadzenia psychoterapii.
Jeżeli Pani dolegliwości są bardzo nasilone i utrudniają normalne życie i funkcjonowanie można udać się do psychiatry, który zapewne zastosuje odpowiednią farmakoterapię, czyli przypisze leki. Może też wypisać skierowanie na terapię, jeżeli chciałaby Pani leczyć się w ramach NFZ - bezpłatnie, skierowanie jest bowiem wymagane w Paradnicach Zdrowia Psychicznego i Poradniach Psychologicznych.

Pozdrawiam.

Justyna Dziwólska - Adamus

www.psychoterapia.lublin.pl

Witam proszę przeczytać

http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/

moim zdaniem najlepiej pomoże Pani dobry psychoterapeuta. W ostateczności może Pani skontaktować się ze mną online, Jak z wywiadu wynika jestem przeciwnikiemleczenia farmakologicznego, Głowa do góry z tego się wychodzi.
Pozdrawiam serdecznie i życzę odzyskania równowagi duchowej

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Zachęcałabym do rozmowy z lekarzem, jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego i rozpocząć leczenie nerwicy. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

Pomoże Pani sobie po pierwsze przestając czytać rózne doniesienia o różnych chorobach. A po drugie podejmując psychoterapię. Pani opis trudności przywołuje mi na myśl zespół lęku panicznego, który należy do spektrum nerwic. Szczególnie polecam terapię poznawczo-behawioralną, która skutecznie radzi sobie z zaburzeniami na tle lękowym. Pozdrawiam