Duszności, zawroty głowy, omdlenia

Wi tam serdecznie,Moje objawy to:bolide manie kregoslup,uczucie zijn I goraca razem z tylu szyi az do glowy,palpitacja sera czuje I slysze bicie bardzo ,zimne dlonie I stopy, leki, dusznosc tak ze nie moge oddychac uczucie ze umre, kreci mi sie w glowie boje sie ze zemdleje mam wiotkie nogi, czasami czuje serce w garde, jestem caly czas zmeczona bardzo zie spie juz kilka lat.Czy ja mam nerwice I czy cos jeszcze? Prosze odpowiedziec I dziekuje z gory, oto mei adres meilowy

Szanowna Pani, objawy, o których Pani pisze, jak mają charakter psychosomatyczny i powstają na tle zaburzeń lękowych. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia, a nie leki. Najlepiej udać się do psychoterapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym, które jest skuteczną metodą leczenia tego typu zaburzeń. Więcej informacji oraz adresy zaufanych specjalistów znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Witam,
w pierwszej kolejności proszę się udać do lekarza rodzinnego, który zaleci ewentualnie dalsze konsultacje np. u neurologa czy kardiologa. Jest to ważne aby wykluczyć przyczyny somatyczne pani objawów. Mogą one mieć także naturę psychogenną - zaburzenia lękowe (nerwicowe). Wtedy najlepszym kierunkiem jest psychoterapeuta i ewentualnie psychiatra.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl