Duża emocjonalność a izolowanie się od ludzi

Witam:) mam pytanie czy zbytnia emocjonalnosc moze wplywac na to ze jestem bardziej zamkniety w sobie I izoluje sie od inncyh ludzi? Jesli tak co moge zrobic aby te emocje co najmniej powstrzymywac placzliwosc agresja nienawisc zbytnie przywiazanie a takze szybkie zakochiwanie sie...

Szanowna Panie,
Trudno mi przyjąć pojęcie "zbytniej emocjonalności". Pana emocje są częścią Pana wrażliwości, tego jak Pan przeżywa siebie, życie, innych ludzi, jakie rodzą się w związku z tym potrzeby w Panu i jak Pan je zaspakaja.
Rozumiem, że Pana reakcja na własne emocje to próba unikania kontaktu z innymi, ukrywanie ich przed ludźmi. Pytanie dlaczego tak się dzieje, czego doświadczył Pan (doświadcza), kiedy okazuje Pan emocje innym? Dlaczego to takie trudne? Trudno jest wyobrazić sobie kontakt z innymi ludźmi bez okazywania im emocji. Taka jest między innymi ich funkcja - komunikacja o tym, co się z nami dzieje.
Na pewno kluczem do uporania się ze swoją emocjonalnością jest rozpoznawanie i nazywanie tego, co w Panu się dzieje. Być może będzie potrzebował Pan do tego pomocy psychoterapeuty.

pozdrawiam

Jarosław Żukowski
Pracownia Integra