Duża i boląca gula po ekstrakcji zęba

Dzień dobry . Po wyrwaniu zęba 6 utrzymuje mi się na dziąsle duza gulka bardzo twarda przy naciskaniu bardzo boląca proszę o rade jak sie jej pozbyc

najlepiej gdyby obejżał to stomatolog ,przyczyn takiej sytuacji może być kilka.Proszę nie zwlekac ,tylko czym prędzej udać się do swego stomatologa a on znajdzie przyczynę i pomoże

Witam. Najrozsądniej jest udać się do dentysty, który stwierdzi jakiego pochodzenia jest " gulka" i wdroży stosowne leczenie. Najprawdopodobniej jest to ropień, który trzeba opróżnić a sama Pani tego nie zrobi. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Tego typu twarda nierówność po wyrwaniu zęba może świadczyć o pozostawieniu ostrego fragmentu wyrostka zębodołowego. Z czasem ulegnie on spłaszczeniu, ale można też zrobić to chirurgicznie pozdrawiam