Duża i czerwona plama po ugryzieniu muchy końskiej

witam mam pytanie moj syn ma roczek bawil sie na balkonie widzialam ze lata duza konska mucha i chyba niestety ugryzla go w udo dostal taka duza czerwona plame chyba po tym ugryzieniu co moge z tym zrobic?? prosze o odpowiedz pozdrawiam

Doraźnie można podać jakiś lek przeciwalergiczny- często zalecany przez lekarzy w czasie infekcji, moze ma Pani jakiś w domu. Można także robić okłady z sody. jeżeli jednak zmiana się powiększa, lub nie ustepuje, proszę zgłosić się z dzieckiem do lekarza.
Ewa Rybicka