Duża ilość alkoholu a duszności i kołatanie serca

Mam lat.Rok temu wypiłem dużą ilość alkoholu, do tego był to okres kiedy ciężko pracowałem i mój organizm był przemęczony. Następnego dnia odczuwałem silne duszności i kołatanie serca. duszności ustąpiły.Nie mogę sie przmęczać bo serce tego nie toleruje. EKG w porządku krew i mocz też. Czy wiecie co mi jest? 25 września mam wizytę u kardiologa czy jeśli powiem o tym alkoholu to mogę ponieść tego konsekwencje?A jeśli EKG jest w porządku czy istnieje możliwość zgonu z przyczyn sercowych?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zdecydowanie powinien Pan poinformować kardiologa o epizodzie, który wystąpił po nadmiernym spożyciu alkoholu.
Wszelkie informacje dotyczące pacjenta, zaobserwowane przez niego objawy, odczuwane dolegliwości, itd. są bardzo ważne i przybliżają postawienie prawidłowej diagnozy.
EKG jest bardzo ważnym lecz nie jedynym badaniem wykonywanym przy diagnostyce chorób serca. Brak zmian nie wyklucza wszystkich patologii związanych z sercem.