Duża ilość pęcherzyków w lewym jajniku

Witam. W październiku byłam u ginekologa. Stwierdził iż w lewym jajniku jest zdecydowanie za dużo pęcherzyków. Zalecił przyjmowanie przez trzy cykle (w 16 DC) leku Duphaston 10mg. Dwa cykle mam za sobą. 13-stego grudnia dostałam okres. 28-zaczęłam brać progesteron. Wczoraj zaczęłam plamić. Dzisiaj krwi jest więcej. Czy to okres? Czy powinnam dalej przyjmować progesteron? O 10.00 rano miałam go wziąść i nie mogłam skontaktować się z moim lekarzem i wzięłam go. ale czy dobrze? co się może dziać?

Aleksander Ropielewski

Trudno jest mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi bez możliwości przeprowadzenia badania, jednak z opisu wynika, że powinna Pani kontynuować przyjmowanie progesteronu. Jeżeli jednak plamienie się będzie utrzymywać prosze skontaktowac się z ginekologiem.