Duża ilość podskórnych krostek, plamy, blizny i owłosienie na twarzy

Witam mam na imie Joanna i ma 33 lata i mam problem z twarza czyli duza ilosc podskurnych krostek, tradzik i plamy blizny po tradziku a cere ma mieszana biore antybiotyk juz miesiac ale te podskurne krostki nieznikaja , prosze mi podpowiedziec jakich kosmetykow , kremow, podkladow i srodkow do oczyszczania mam stosowac i czy jest jakis sposob aby rozjasnic te blizny i czy istnieje jakis krem na owlosienie na twarzy bo mam dosc spore i ciemne. dziekuje za pomoc i czkam z niecierpliwoscia na odp.

Diagnoza tutaj jest złożona i bez obejrzenia Pani trudno jest coś powiedzieć. Terapia trądzika jest złożona i wymaga od pacjenta cierpliwości, wytrwałości i konsekwentnego realizowania przepisanej kuracji. Nie wiem jaki Pani bierze antybiotyk i kto go zalecił. Zakładam, że dermatolog lub inny lekarz. Proszę konsekwentnie ten lek (jaki?) stosować. Poza tym dbać o codzienne (kilka razy) oczyszczanie twarzy. Może Pani zastosować kosmetyki z serii cetaphil (dostępne w aptece). Owłosienia kremy nie usuną trwale. Może Pani pomyśleć o depilacji laserem lub lampą IPL w gabinecie medycyny estetycznej. Również laserem można zadbać o cerę i zmniejszenie blizn potrądzikowych. Tak czy inaczej proponuję wizytę u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej celem diagnozy i ustalenia kroków terapii.

Polecam wykonanie serii peelingów medycznych u lekarza aby spłycić blizny i rozjaśnić skórę.

Na pozbycie się owłosienia polecam zabiegi laserowej epilacji.

Przy leczeniu trądziku proszę dać sobie trochę czasu po miesiącu nie zniknie całkowicie- leczenie zazwyczaj trwa około 6-12 miesięcy.

W leczeniu uporczywego trądzika najskuteczniejsza jest doustna kuracja izotretinoiną ( przy braku przeciwwskazań). Reguluje prace gruczołów łojowych, likwiduje przebarwienia i podskórne zmiany a także spłyca i likwiduje blizny. Kurację taką przeprowadza lekarz po wykonaniu niezbędnych badań. Co do nadmiernego owłosienia to najskuteczniejszy będzie laser diodowy lub aleksandrytowy. Nie można wykonywać zabiegów depilacji przy jednoczesnej kuracji trądzika, nawet antybiotykiem, ponieważ skóra jest uwrażliwiona i może dojść do powstania przebarwień a nawet blizn. Dlatego ważne jest aby lekarz ustalił kolejność leczenia zmian skórnych.