Duża ilość spermy podczas wytrysków u 18-latka

Duża ilość spermy. Witam, jestem w wieku 18 lat. Już od 14 roku życia, dziwi mnie fakt, dużych wytrysków jakie mam od tamtego czasu. Podczas masturbacji, już w wieku 14 lat, miałem bardzo duże ilości spermy. Postanowiłem zmierzyć ilość, wyszło 8 mm, zaniepokoiła mnie taka duża ilość. Wtedy też wytrysk był mocny, sperma była biała i gęsta, wystrzeliwała. Obecnie ilość spermy wynosi 12 mm, z tego co wiem jest to powyżej normy, trochę jestem zaniepokojony. Dodam, że nic mnie nie boli.

Dzień dobry.

Ilość ejakulatu jest dosyć indywidualną sprawą, uzależnioną od wielu czynników, jak choćby wiek, stan zdrowia, sposób odżywiania czy ilość i rodzaj spożywanych płynów. Nie wydaje się, by większa jego ilość podczas wytrysku miała być powodem do niepokoju.
Przy okazji dodać trzeba, że jakość spermy nie wynika z jej ilości oraz sposobu "wystrzeliwania", ale ilości w niej prawidłowo wytworzonych plemników. Jeżeli ma Pan z tego tytułu jakieś wątpliwości może Pan poddać się badaniom, które mogłyby z pewnością Pana uspokoić.

Pozdrawiam.