Duża opuchlizna pół roku po złamaniu nogi

Witam pół roku temu złamałem nogę a dokładnie podudzie,noga jest cały czas spuchnięta.Na ostatniej kontroli ortopeda stwierdził że dalsza rehabilitacja pomoże i że teraz powinienem zacząć chodzić bez buta pneumatycznego i kul.Do następnej reh. mam 5 tygodni a noga puchnie straszliwie.Rano opuchlizna jest mniejsza natomiast po kilku godzinach stopa i całe podudzie jest 2x większa,moje pytanie brzmi czy powinienem się niepokoić czy czekać cierpliwie i co mogę zrobić aby zmniejszyć opuchliznę ??

Dzień dobry,

W pierwszej kolejności proszę się udać do lekarza flebologa by przez badanie usg doppler ocenić przepływ krwi. Jeśli wszystko będzie w porządku może się Pan skontaktować z fizjoterapeutą, który wykona drenaż limfatyczny kończyn dolnych by zmniejszyć opuchliznę. Pomóc może również kinesiotaping oraz delikatne ćwiczenia wskazane przez fizjoterapeutę. Siedząc lub leżąc proszę starać się utrzymywać nogę nieco wyżej od miednicy.

Pozdrawiam serdecznie.