Duża wada wzroku u 7-latki

Witam ponownie..tym razem chodzi o moją siedmioletnią córkę.Stwierdzono u niej wadę wzroku -2,5.Dużo czytam na ten temat,ale wciąż nie wiem czy jest dalekowidzem,czy krótkowidzem?Pani doktor mi nie powiedziała,a ja sama zapomniałam zapytać.U mojej córki problem polega na tym,że ma problem z pisaniem liter..bardzo się denerwuje przy tym i zniechęca, pisze w różnych pozycjach,czasami kładąc się na zeszycie.Potrafi przeczytać z bliska i z daleka,ale według mnie nie widzi linijek.

Jest krótkowidzem, to znaczy że obrazy które córeczka widzi skupiają się przed siatkówką.Noszenie okularów pomoże, również proszę odwiedzać okulistę co 6 m-cy. Można też podawać Klarin. Bilberin., Strix itp. oraz tran.Pozdrawiam