Duża wrażliwość i analizowanie własnych wypowiedzi

Od zawsze byłam nadwrażliwa, płakałam z byle powodu, wiecznie było mi przykro. Mam 21 lat i sytuacja się pogorszyła. Zawsze przejmowałam się opinią ludzi ale teraz nie daje sobie z tym już rady. Myślę dokładnie o każdym zdaniu które wypowiedziałam do kogoś, analizuje je, myślę jak ktoś je odebrał, czy dobrze, czy źle. Nie radze sobie z własnymi myślami. Wszystkim się przejmuje, denerwuje. Nie wiem co robić, powoli sobie nie radze z tym i zamykam się w domu, żeby nie mieć kontaktu z ludźmi.

Dzień Dobry,
To co Pani opisuje jest objawem, który pokierowałabym na psychoterapię. Taka postawa do samej siebie - coś w rodzaju autodestrukcji bo "zawiesza się" Pani na przeszłości - czyli tym co Pani już powiedziała i na co nie ma na to wpływu oraz przy okazji zaniża Pani swoją samoocenę. Warto zadbać op oprawę swojego samopoczucia i do takich zmian prowadzi psychoterapia. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka