Duża wrażliwość u faceta

Witam! Jestem mega wrazliwym facetem.Jak pokloce sie z moja kobieta mam lzy w oczach,gdy powie mi cos niemilego bardzo mocno to odbieram od razu bym plakal.Jak cos nie idzie po mojej mysli sie denerwuje.Jak postawie na swoim np zeby gdzies pojechac a ona nie chce i jade sam,to zbiera mi sie na placz.Jak to zmienic w sobie zeby nie plakac tyle i sie nie przejmowac zyciem ,druga osoba? Zawsze bylem wrazliwy...

Witam,

Zachęcam do konsultacji z psychologiem/psychoterapeutą, być może także podjęcie psychoterapii. Być może łatwiej będzie Panu znaleźć rozwiązanie, gdy nieco bardziej zrozumie Pan przyczyny płaczu i wrażliwości - w kontekście swojej historii, potrzeb, pragnień, rozczarowań... Specjalista też po przyjrzeniu się Pana trudnościom i Pana osobowości podzieli się zapewne swoim rozumieniem Pana (diagnozą) oraz wskazówkami co dalej.
Pomoc może Pan znaleźć np. w Poradniach Zdrowia Psychicznego, czy w prywatnych gabinetach psychologów/psychoterapeutów.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Płacz z jednej strony może być odpowiedzią na pewne sytuacje. Z drugiej może być mechanizmem obronnym. Warto by się przyjrzeć temu dlaczego u Pana pojawia się płacz. Niestety jest to możliwe tylko podczas osobistej rozmowy np. z psychologiem. Może też być tak, że wrażliwość o której pan mówi jest wynikiem różnych podswiadomych procesów ale też może wynikać z takiego a nie innego temperamentu. Te wszystkie aspekty należałoby omówić aby móc celnie doradzić. Zachęcam do kontaktu z psychologiem w Pana okolicy. Pozdrawiam

Dzień dobry, trudno określić w tym miejscu na ile pana wrażliwość (płacz) wykracza poza normę (o ile w ogóle wykracza). Jeżeli utrudnia to panu codzienne funkcjonowanie zachęcam do konsultacji z psychologiem - psychoterapeutą w celu postawienia pełnej diagnozy. Specjalista zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.