Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Duże braki w uzębieniu u 35-latka

Mam 35 lat i ogromne kompleksy na punkcie uzębienia. Brakuje mi już pięciu zębów, a każdy inny był (czasem wielokrotnie) naprawiany, nawet jedynki... Nie mogę się już uśmiechać jak kiedyś. Próbowałem leczyć zęby prywatnie i na nfz, ale w pierwszym przypadku koszty gwałtownie rosły, a w drugim wiecznie kolejki i bardzo słaba jakość plomb, a o znieczulenie trzeba nieraz błagać lub dopłacać. Interesuje mnie kwestia implantów i w ogóle czy coś przysługuje z nfz w przypadku dużych braków w uzębieniu
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Dr n. med. Zbigniew Kucharski
Dr n. med. Zbigniew Kucharski Stomatolog

niestety na nfz tylko plastikowe (akrylowe) protezy od 5 braków zebowych, inne leczenie za pieniądze. Implanty? po wyleczeniu wszystkich pozostałych zebów i wizycie u periodontologa zrobić pantomogram i dać do oceny implantologowi. Lekarz oceni wartość kośći i mozliwość implantacji i wybierze system implantów z wyceną.

NFZ przy duzych brakach reguluje proteze akrylową. Jednak proponuję zapytac stomatologa o mosty które uzupełniają braki na stale tzn.nie trzeba ich wyjmowac z ust. Implanry to super rozwiązanie dla osób z dużą ilością kasy, ,przy czym są estetyczne i trwałe , ale sa drogie.Na zeby przednie mozna zalozyc licówki kompozytowe , ktore sa tansze od porcelenowych a tak samo ładne. Jest jeszcze mozliwosc wykonania protezy szkieletowej , czyli wyjmowanej z ust ale mniejszej niz akrylowa jesli wykonanie mostów nie jest mozliwe

0

Witam, może na początku należy się zastanowić dlaczego tak bardzo psują się Panu zęby. Jest Pan młodym człowiekiem i zęby powinny być w idealnym stanie. Piersze to dieta, nie należy podjadać między posiłkami , aby w czasie przerw szkliwo nie było narażone na uszkodzenia. W przerwach nie należy rownież pic żadnych słodkich napojów , a tylko wodę. Jeżeli te warunki są spełnione , to proszę zapytać swojego stomatologa o higienę czy jest w porządku. Można też robić okresowo fluoruzację. Uzupełnienie braków jeżeli ma być komfortowe i estetyczne, niestety musi kosztować, ale dopóki nie będzie Pana stać na nie, może Pan na fundusz też jakieś wykonać , za wyjątkiem implantów, te niestety nie są refundowane. Pozdrawiam :)

0

Witam,

nfz zapewnia opiekę na podstawowym poziomie. A pacjenci o dużych wymaganiach co do jakości i trwałości rekonstrukcji zębów szukają pomocy w klinikach, które mogą zapewnić dostęp do nowoczesnej diagnostyki, najnowszych metod i najlepszych specjalistów. Czasem pozornie tańsze rozwiązanie finalnie okazuje się droższe, bo nie jest odpowiednio wytrzymałe. Tym bardziej dobre planowanie jest ważne u młodych osób, które chcą zachować zęby do końca życia. Warto zainwestować w siebie i swoje zdrowie.

Pozdrawiam, Aleksandra Rozmysłowicz

0
Lek. dent. Piotr PuchaĹa
Lek. dent. Piotr PuchaĹa Stomatolog

Implanty nie są refundowane. Jeżeli korzenie zębów są w dobrym stanie nie są potrzebne od razu implanty. Można wykonać leczenie kanałowe i korony protetyczne które zagwarantują piękny uśmiech. Zawsze można skorzystać z kredytu medycznego na leczenie zębów.

Lek. dent. Tomasz Bigas
Lek. dent. Tomasz Bigas Stomatolog

Witam Korony i mosty na implantach to najbardziej sensowne i komfortowe rozwiązanie protetyczne, ale kiedy już zębów nie ma. Inwestycja finansowa jest także spora. Jeśli ma Pan swoje zęby proszę je ratować - udać się do swojego stomatologa, ocenić ich stan i realizować najbardziej Panu odpowiadający plan leczenia.

Pozdrawiam specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, implantolog Tomasz Bigas http://www.astra-dent.pl/

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy