Duże braki w uzębieniu u 35-latka

Mam 35 lat i ogromne kompleksy na punkcie uzębienia. Brakuje mi już pięciu zębów, a każdy inny był (czasem wielokrotnie) naprawiany, nawet jedynki... Nie mogę się już uśmiechać jak kiedyś. Próbowałem leczyć zęby prywatnie i na nfz, ale w pierwszym przypadku koszty gwałtownie rosły, a w drugim wiecznie kolejki i bardzo słaba jakość plomb, a o znieczulenie trzeba nieraz błagać lub dopłacać. Interesuje mnie kwestia implantów i w ogóle czy coś przysługuje z nfz w przypadku dużych braków w uzębieniu

niestety na nfz tylko plastikowe (akrylowe) protezy od 5 braków zebowych, inne leczenie za pieniądze. Implanty? po wyleczeniu wszystkich pozostałych zebów i wizycie u periodontologa zrobić pantomogram i dać do oceny implantologowi. Lekarz oceni wartość kośći i mozliwość implantacji i wybierze system implantów z wyceną.

NFZ przy duzych brakach reguluje proteze akrylową. Jednak proponuję zapytac stomatologa o mosty które uzupełniają braki na stale tzn.nie trzeba ich wyjmowac z ust. Implanry to super rozwiązanie dla osób z dużą ilością kasy, ,przy czym są estetyczne i trwałe , ale sa drogie.Na zeby przednie mozna zalozyc licówki kompozytowe , ktore sa tansze od porcelenowych a tak samo ładne. Jest jeszcze mozliwosc wykonania protezy szkieletowej , czyli wyjmowanej z ust ale mniejszej niz akrylowa jesli wykonanie mostów nie jest mozliwe

Witam, może na początku należy się zastanowić dlaczego tak bardzo psują się Panu zęby. Jest Pan młodym człowiekiem i zęby powinny być w idealnym stanie.
Piersze to dieta, nie należy podjadać między posiłkami ,
aby w czasie przerw szkliwo nie było narażone na uszkodzenia. W przerwach nie należy rownież pic żadnych słodkich napojów , a tylko wodę. Jeżeli te warunki są spełnione , to proszę zapytać swojego stomatologa o higienę czy jest w porządku. Można też robić okresowo fluoruzację. Uzupełnienie braków jeżeli ma być komfortowe i estetyczne, niestety musi kosztować, ale dopóki nie będzie Pana stać na nie, może Pan na fundusz też jakieś wykonać , za wyjątkiem implantów, te niestety nie są refundowane. Pozdrawiam :)

Witam,

nfz zapewnia opiekę na podstawowym poziomie.
A pacjenci o dużych wymaganiach co do jakości i trwałości rekonstrukcji zębów szukają pomocy w klinikach, które mogą zapewnić dostęp do nowoczesnej diagnostyki, najnowszych metod i najlepszych specjalistów. Czasem pozornie tańsze rozwiązanie finalnie okazuje się droższe, bo nie jest odpowiednio wytrzymałe. Tym bardziej dobre planowanie jest ważne u młodych osób, które chcą zachować zęby do końca życia.
Warto zainwestować w siebie i swoje zdrowie.

Pozdrawiam,
Aleksandra Rozmysłowicz

Witam
Korony i mosty na implantach to najbardziej sensowne i komfortowe rozwiązanie protetyczne, ale kiedy już zębów nie ma. Inwestycja finansowa jest także spora. Jeśli ma Pan swoje zęby proszę je ratować - udać się do swojego stomatologa, ocenić ich stan i realizować najbardziej Panu odpowiadający plan leczenia.

Pozdrawiam
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, implantolog Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/