Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 3 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Duże braki w uzębieniu u 35-latka

Mam 35 lat i ogromne kompleksy na punkcie uzębienia. Brakuje mi już pięciu zębów, a każdy inny był (czasem wielokrotnie) naprawiany, nawet jedynki... Nie mogę się już uśmiechać jak kiedyś. Próbowałem leczyć zęby prywatnie i na nfz, ale w pierwszym przypadku koszty gwałtownie rosły, a w drugim wiecznie kolejki i bardzo słaba jakość plomb, a o znieczulenie trzeba nieraz błagać lub dopłacać. Interesuje mnie kwestia implantów i w ogóle czy coś przysługuje z nfz w przypadku dużych braków w uzębieniu
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

niestety na nfz tylko plastikowe (akrylowe) protezy od 5 braków zebowych, inne leczenie za pieniądze. Implanty? po wyleczeniu wszystkich pozostałych zebów i wizycie u periodontologa zrobić pantomogram i dać do oceny implantologowi. Lekarz oceni wartość kośći i mozliwość implantacji i wybierze system implantów z wyceną.

0

NFZ przy duzych brakach reguluje proteze akrylową. Jednak proponuję zapytac stomatologa o mosty które uzupełniają braki na stale tzn.nie trzeba ich wyjmowac z ust. Implanry to super rozwiązanie dla osób z dużą ilością kasy, ,przy czym są estetyczne i trwałe , ale sa drogie.Na zeby przednie mozna zalozyc licówki kompozytowe , ktore sa tansze od porcelenowych a tak samo ładne. Jest jeszcze mozliwosc wykonania protezy szkieletowej , czyli wyjmowanej z ust ale mniejszej niz akrylowa jesli wykonanie mostów nie jest mozliwe

0

Witam, może na początku należy się zastanowić dlaczego tak bardzo psują się Panu zęby. Jest Pan młodym człowiekiem i zęby powinny być w idealnym stanie. Piersze to dieta, nie należy podjadać między posiłkami , aby w czasie przerw szkliwo nie było narażone na uszkodzenia. W przerwach nie należy rownież pic żadnych słodkich napojów , a tylko wodę. Jeżeli te warunki są spełnione , to proszę zapytać swojego stomatologa o higienę czy jest w porządku. Można też robić okresowo fluoruzację. Uzupełnienie braków jeżeli ma być komfortowe i estetyczne, niestety musi kosztować, ale dopóki nie będzie Pana stać na nie, może Pan na fundusz też jakieś wykonać , za wyjątkiem implantów, te niestety nie są refundowane. Pozdrawiam :)

0

Witam,

nfz zapewnia opiekę na podstawowym poziomie. A pacjenci o dużych wymaganiach co do jakości i trwałości rekonstrukcji zębów szukają pomocy w klinikach, które mogą zapewnić dostęp do nowoczesnej diagnostyki, najnowszych metod i najlepszych specjalistów. Czasem pozornie tańsze rozwiązanie finalnie okazuje się droższe, bo nie jest odpowiednio wytrzymałe. Tym bardziej dobre planowanie jest ważne u młodych osób, które chcą zachować zęby do końca życia. Warto zainwestować w siebie i swoje zdrowie.

Pozdrawiam, Aleksandra Rozmysłowicz

0

Implanty nie są refundowane. Jeżeli korzenie zębów są w dobrym stanie nie są potrzebne od razu implanty. Można wykonać leczenie kanałowe i korony protetyczne które zagwarantują piękny uśmiech. Zawsze można skorzystać z kredytu medycznego na leczenie zębów.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Witam Korony i mosty na implantach to najbardziej sensowne i komfortowe rozwiązanie protetyczne, ale kiedy już zębów nie ma. Inwestycja finansowa jest także spora. Jeśli ma Pan swoje zęby proszę je ratować - udać się do swojego stomatologa, ocenić ich stan i realizować najbardziej Panu odpowiadający plan leczenia.

Pozdrawiam specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, implantolog Tomasz Bigas http://www.astra-dent.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy