Duże ciemiączko u 6-miesięcznego dziecka

czy duże ciemiączko u 6 miesięcznego dziecka to coś niebezpiecznego?

wielkość ciemiączka jest u dzieci bardzo różna i w różnym tempie się zmniejsza , Ważne żeby dziecko miało odpowiednia podaż wapna w mleku i dobra witamine D 3 . Mleko matki często jest ubogie w wapno bo mamy nie pija mleka ( mama musi uzupełniać w swojej diecie wapno) dobra witamina D3 to Vigantol - niemiecka, na receptę ale działa w 100% - żadna inna!! Poza tym trzeba mierzyć obwód głowy dziecka, nie powinien zwiększać się więcej niż 2 cm. na miesiąc.