Duże i ropne krosty na nosie i brodzie

Witam mam 41 lat i od roku robią mi się duże ropne krosty na nosie oraz brodzie, są mocno bolesne, siepiące bóle jakby coś rozrywało nos i brode od środka. Przez 20 lat miałam poważny trądzik różowaty w życiu ale szczepionki sprowadzone z Francji pomogły i pozbyłam się całkowicie trądziku różowatego. Przez 5 lat był spokój ale pojawiły się właśnie te duże ropne krosty czerwone i nie mogę ich dotykać. Jakie maści czy kremy mogą pomóc?? Dalia z lubelskiego

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to wynik nadkażenia bakteryjnego zaczopowanych porów twarzy. Konieczny jest antybiotyk w maści.