Duże ilości alkoholu po zakończonej antybiotykoterapii

Po zakończonej antybiotykoterapii,przez kilka dni spozywałem duże ilości alkoholu.Bieganie do ubikacji z biegunka doprowadza mnie do depresji(nerwicy). Trwa już tak od 2 miesięcy. Wszelkie badania jak krew,mocz,pasożyty,wirusy,tarczyca,kał w normie. Czy jest to spowodowane zespołem jelita drażliwego ? Czy moze tylko zaburzeniem mikloflory jelitowej , po spożyciu alkoholu ? Wizyta u gastrologa umowiona. Czekam na opinie, co robić ?

Dzień dobry!
W pierwszej kolejności należy wykluczyć podłoże somatyczne dolegliwości, czyli odbyć wizytę u gastrologa lub innego specjalisty. Dopiero gdy lekarze stwierdzą, że przyczyna objawu nie znajduje się w ciele, proszę udać się na konsultację do psychiatry.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Spożywanie dużych ilości alkoholu samo w sobie może doprowadzić Pana do tego typu objawów jak biegunka, ale także do wspomnianej depresji czy nerwicy. Proszę ograniczyć ilość wypijanego alkoholu, a jeżeli wyniki przeprowadzonych badań będą w normie warto udać się na konsultację do psychologa. Pozdrawiam Pana.