Duże łydki i biodra i sposób odchudzania

dzień dobry mam na imię Żaklina mam 24 lata, wzrost 160 waga 65kg i chciała bym schudnąć . głównym problemem u mnie są bardzo duże łydki uda i biodra. pomimo codziennego bieganie nie widzę żadnych efektów

Witam. Aby zgubić zbędne kilogramy, należy systematycznie, najlepiej 3 razy w tygodniu wykonywać ćwiczenia cardio, czyli aerobowe. Bardzo istotne jest jak wygląda Pani trening. Jak długo trwa, jaka jest jego intensywność, co Pani jadła przed aktywnością fizyczną.
Istotne jest, aby ćwiczyć w odpowiedniej strefie treningowej. Strefa spalania tłuszczu, to strefa o umiarkowanej intensywności, zawiera się w zakresie 60 – 70% osobistego tętna maksymalnego. Osiągana jest z łatwością podczas lekkiego truchtu. Głównym efektem stosowania obciążeń w tym zakresie, jest uruchomienie intensywnych przemian tłuszczu w energię.
Bardzo ważny jest czas trwania wysiłku. Trening aerobowy powinien być wykonywany, co najmniej 50 minut, ponieważ proces spalania tkanki tłuszczowej zaczyna się po 30 minutach treningu.
Ważne jest także, co zjemy przed wysiłkiem, bowiem najlepsze spalanie tkanki tłuszczowej występuje, kiedy jest deficyt węglowodanów. Organizm wtedy łatwiej przestawia się na uzyskiwanie energii z tkanki tłuszczowej.
Problem nadmiaru tłuszczu w miejscu ud i pośladków może wynikać z braku równowagi hormonalnej i nadmiaru estrogenów w organizmie.
Pozdrawiam

Witam Panią,

Tkani tłuszczowej nie spala się niestety miejscowo. Musi Pani podejść do sprawy kompleksowo i zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną.
Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Proszę urozmaicić treningi a nie tylko biegać. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk