Duże nieregularne zacienienie w górnym biegunie wnęki lewej płuca

Bardzo proszę o odpowiedź co oznacza duże nieregularne dość dobrze wysycone zacienienie górnym biegunie wnęki lewej ? Dodatkowo muszę zrobić TK w trybie pilnym i konsultację pulmonologiczną. Stresuję się tym faktem,proszę o pilną odpowiedź.Z góry dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam!
Takie zmiany nie są swoiste dla konkretnej jednostki chorobowej, dlatego konieczne jest pogłębienie diagnostyki. Pojedyncze zacienienie może mieć związek z chorobą nowotworową (pierwotną jak i przerzutem), gruźliczakiem, ziarniniakiem czy hamartoma (guz nienowotworowy).