Duże różnice miedzy RR skurczowym a rozkurczowym, skoki ciśnienia i częste tachykardie. Co może być przyczyną?

Mam 24 lata i prawie od roku moje serce odmawia współpracy. Kilka dni temu odebrałam wyniki Holtera ciśnieniowego. Okazało się, że w ciągu doby moje ciśnienie wahało się od 72/43 w nocy do 217/106 w dzień (podczas wizyty w sklepie). Często pojawiała się duża różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym (np. 194/74) Co do pulsu, to prawie nigdy nie schodzi on poniżej 80/85 min (najmniejszy puls podczas badania to 78 w nocy). W ciągu dnia kilkakrotnie przekraczał 160. Średni puls to 99. Wiele razy było tak, że np. ze 150 spadał do 83. Sprawdzono mi poziom hormonów tarczycy (łącznie z fT3 i fT4), cholesterolu, białka całkowitego, jonogram, cukier, OB, ALAT, ASPAT, czynnik reumatoidalny i wszystko jest okej. Jedynie nieznacznie podwyższony jest poziom limfocytów, bazocytów i białych krwinek. Mam też WZW typu B od 7 lat. EKG spoczynkowe zawsze wykazuje tachykardię i niezupełny blok prawej odnogi pęczka Hisa. Echo serca w listopada 2009 nie ujawniło żadnych zmian w budowie etc. Dodam, że nie należę do osób nerwowych, nie mam stresującej pracy, więc przyczyny emocjonalne raczej odrzucam. Nie biorę żadnych leków i nie używam pigułek antykoncepcyjnych. Z góry dziękuję za odpowiedź, Monika Sz.
24 LAT ponad rok temu

Kwasy tłuszczowe omega-3 a nadciśnienie tętnicze

Tłuszcze omega-3 korzystnie wpływają na naczynia krwionośne i poprawiają wartości lipidogramu. Dostarczanie odpowiedniej dawki tych tłuszczy może skutecznie wspomóc w walce z miażdżycą. Warto dowiedzieć się więcej o wpływie kwasów tłuszczowych omega-3 na spadek nadmiernie wysokiego ciśnienia.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Jeśli dotąd na podstawie przeprowadzonych badań nie udało się postawić rozpoznania, tym bardziej nie jest to możliwe na odległość, bez możliwości rozmowy, badania fizykalnego oraz wglądu w wyniki już wykonanych badań. Nie zawsze wystarczająca jest informacja, że wynik jest prawidłowy lub nie. Niejednokrotnie obserwacja relacji między danymi parametrami może stanowić istotną informację. Konieczna jest kontynuacja diagnostyki, m.in. w kierunku chorób naczyniowych, czy chorób nerek. Są to oczywiście propozycje. W zależności od danych z wywiadu, badania i wyników już wykonanych badań dodatkowych wskazane jest odpowiednie jej ukierunkowanie.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty