Duże różnice pomiędzy górną i dolną wartością ciśnienia tętniczego krwi

Proszę mi wytłumaczyć co znaczy w ciśnieniu tętniczym duża różnica między dolnym a górnym a górnym poziomem/np.150-75/ to niższe nigdy nie przekroczyło 90.Różnica zawsze wynosi połowe górnego

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik wskazuje na nadciśnienie tętnicze, czy leczy się Pani z tego powodu? Czy bywaja także wyższe wartości ciśnienia? Jeśli tak, proszę skonsultować się z lekarze. W Pani wieku taka wartość ciśnienia - do 150 jest odpowiednia, różnica w tym wypadku nie ma żadnego znaczenia.
Pozdrawiam