Duże skurczowe bóle brzucha przy oddawaniu stolca

Od dziecka chorowałam na IBS (Biegunki na tle stresowym, jednak bez bólów brzucha). Jednak od pewnego czasu mam zaparcia na zmianę z biegunkami, duże skurczowe bóle brzucha przy oddawaniu stolca, często mdłości. Zmieniłam dietę, miałam wstępną diagnostykę, która nic nie wykazała, a problem jest. W dodatku zaparcia postępują i w tej chwili potrafię cały dzień czuć parcie na stolec, ale nie mogę się wypróżnić(czasami kiedy próbuję się wypróżnić i potemsię podcieram, na papierze mam kawałki stolca)

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udac się do lekarza rodzinnego, po wstepnym badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępowanie.