Duże wahania nastrojów i agresja

Mam prawie 22 lata. Od ok. 2 lat mam duże wahania nastrojów. Objawy nie występują wyłącznie przed miesiączką, jednak przed nią nasilają się (więcej płaczę). Najbardziej martwi mnie fakt, że stałam się niezwykle agresywną osobą, wszystko mnie denerwuje, nawet niewinne pytanie może wzbudzić we mnie złość, agresję. Nie panuje nad sobą, używam dużo siły, a później płaczę, że jestem wariatką. Wiem, że bliscy nie mogą ze mną wytrzymać. Gdzie mam szukać pomocy? Do jakiego lekarza się udać?

Dzień dobry,

Najlepiej jak uda się Pani do psychoterapeuty na konsultacje, który wyłącznie w kontakcie osobistym będzie mógł określić jaka forma pomocy będzie dla Pani najlepsza (psychoterapia ind./grupowa; ambulatoryjnie etc.).
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego / Poradnia Leczenia Nerwic lub prywatnie. W internecie dostępna jest rówineż lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.