Duże zapalenie korzenia a czyszczenie dziąsła

Witam, Wczoraj byłem poważnie operowany w gabinecie dentystycznym. Miałem duże zapalenie korzenia. Nad górną szóstką z lewej rozcięto dziąsło,wycięto fragment kości i oczyszczono chore miejsce. Dziąsło jest zszyte,biorę antybiotyki 3x500mg z recepty po wizycie. W dzień operacji,na świeżo po,gdy kichałem lub wysmarkiwałem ,momentalnie z rany leciał strumień krwi. Dziś jest dobrze,ale delikatnie dotykając rany językiem wyczuwam chyba ropę PYTANIE:jakie mogą być powikłania,czy to normalne?

W przypadku tak dużego zabiegu objawy,które Pan podał mogą w tej nienormalności dopuszczalne.Lekowo został Pan zabezpieczony,termin wizyty kontrolnej został wyznaczony - ale wcześniejszy telefon do lekarza wykonującego zabieg nie zaszkodzi.