Dużo ćwiczę, ale nie chudnę - co robić?

Mam 17 lat, mój wzrost to 166 cm, ważę 64.5kg. Chciałabym zrzucić kilka kilogramów, aby poczuć się lepiej, ale nie mam dobrego sposobu. Bardzo dużo ćwiczę, mam dużo treningów, ponieważ gram w siatkówkę, ale mimo tego nie chudnę. Proszę o dobrą poradę. Dziękuję
17 LAT ponad rok temu

Witam!

Dobrze gdybyś codziennie (można zrobić np. 1 dzień przerwy) znalazła ok. 30 minut na ćwiczenia.

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Zastosowanie może mieć także:
• wyeliminowanie nadmiernej ilości tłuszczu w diecie (na rynku istnieje wiele margaryn tupu light, które często mają nawet 3 razy mniej kalorii niż masło),
• spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych (wydłużają uczucie sytości),
• włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców,
• ograniczenie dodawanego cukru,
• ograniczenie ilości wypijanych napojów kolorowych, zjadanych słodyczy etc.,
• zamiana tłustych mięs na chude (szynkę z piesi kurczaka, szynkę gotowaną etc.),
• włączenie do jadłospisu ryb.

Pamiętaj, iż dodatkowe kilogramy mogą być w Twoim przypadku związane nie z tkanką tłuszczową, lecz tkanką mięśniową, która waży więcej niż tkanka tłuszczowa.

Pozdrawiam ciepło