Dużo ćwiczę - co powinnam zrobić by schudnąć?

Mam 15 lat, 175 cm wzrostu i ważę 65 kg. Od 5 lat trenuję lekkoatletykę (sprint), 6 dni w tygodniu po 2 godziny. W mojej rodzinie wszyscy są bardzo szczupli. Regularnie jem śniadania, po powrocie z treningu jem obiadokolację (około 18.00). Muszę schudnąć jakieś 2-3 kg, ale mimo że ograniczyłam już ilość posiłków, nie chudnę.
15 LAT ponad rok temu

Witam,
Twoja masa ciała jest odpowiednia do wieku, wzrostu i płci. Nie ma więc powodów, abyś musiała ją redukować.
Pamiętaj, że większa masa ciała może być wynikiem intensywnych treningów (prowadzą one do rozwoju tkanki mięśniowej).
Optymalna, gwarantująca stały „dowóz energii” i zapobiegająca tyciu ilość posiłków, to 4-5 dziennie (dobrze jest jeść częściej, lecz mniejsze porcje).
Pozdrawiam