Dużo plamek potrądzikowych na twarzy oraz aktywny trądzik

Witam, Po 6 letnim leczeniu bez rezultatów trądziku- w tym pół roku retinoidy które zniszczyły mój organizm- chciał bym spróbować ostatecznej metody- zabiegi laserowe. Ale mam problem gdyż w internecie opisanych jest ich strasznie dużo, a ja nie wiem który będzie odpowiedni. Nie chciał bym wydawać kolejnych 150 zł na dermatologa na samym początku. Chciał bym dowiedzieć się coś na ten temat. Mam dużo plamek potrądzikowych na twarzy i niestety aktywny trądzik. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Metody laserowe, m. in. laser CO2, są skuteczne w korekcji blizn potrądzikowych. Jeśli ma Pan aktywne zmiany, nalezy je leczyć. Najlepszą dla Pana metodę można dobrać podczas osobistej konsultacji. zaznaczam, że od zakończenia terapi retinoidami do rozpoczęcia laseroterapii należ y odczekać minimum 6 miesięcy.

Lekarz po obejrzeniu stanu skóry dobierze odpowiednie metody leczenia:
-wyleczyć trądzik
-wykonac zabiegi peelingów medycznych
-jesli cokolwiek pozostanie zastosować laser.

Przy wyborze gabinetu prosze kierowac się tym aby lekarz miał duże doświadczenie i miał sprzęd medyczny.