Dużo płynu w zatoce Douglasa

Witam. Byłam dzisiaj na usg jestem w 7 tyg ciąży. i pani na usg stwierdziła, że mam za dużo płynu w zatoce Douglasa. Na wynikach mam napisane 14/11ml i jeszcze jest napisane "echo szyjki macicy – płyn". W czwartek jestem umówiona z moją lekarką, ale się bardzo boję, co to oznacza i jakie są zagrożenia i jak to można leczyć? Proszę o pomoc. Dziękuje Monika

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Płyn w zatoce Douglasa występuje czasem w przebiegu ciąży pozamacicznej (ektopowej). Jeśli została potwierdzona ciąża wewnątrzmaciczna, to nie ma powodów do niepokoju z powodu obecności płynu.
Pozdrawiam serdecznie!