Dużo wydzieliny z pochwy podczas stosunku

Witam, Mam nietypowy problem - większość dziewczyn pisze na rożnych forach, że podczas stosunku z partnerem problemem jest brak lub słabo nawilżona pochwa, a w moim przypadku jest dokładnie odwrotnie. Gdy zaczynamy się kochać wszystko jest w porządku, jest tzw. "tarcie", natomiast po kilku minutach tarcie ustępuje i w mojej waginie zaczyna się zbierać duża ilość wydzieliny, co powoduje, że mój partner odczuwa mniejszą satysfakcję i mniejsze podniecenie ze stosunku, a co za tym idzie - stosunek kończy się fiaskiem. Czym to jest spowodowane? \ Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Jeśli duża ilość wydzieliny podczas seksu nie pojawiła się nagle, a towarzyszy Pani od kiedy zaczęła Pani współżyć, to nie ma powodów do niepokoju o stan zdrowia. Czasem wrażenie wilgotnej pochwy towarzyszy infekcjom bakteryjnym lub grzybiczym, zwłaszcza jeśli wydzielina ma kolor inny niż biały, nieładnie pachnie czy towarzyszy by jej pieczenie czy swędzenie.
Ilość wydzieliny podczas stosunku zależy od wielu czynników (wiek, moment w cyklu, skala podniecenia), ale jest w dużej mierze cechą indywidualną każdej kobiety. Na pocieszenie mogę Pani napisać, że znacznie bardziej dokuczliwa jest odwrotna przypadłość, gdy śluzu jest zbyt mało i bez użycia sztucznego nawilżenia kobieta odczuwa ból podczas stosunku.
Myślę, że nie może Pani zrobić wiele by zmniejszyć ilość naturalnego nawilżenia podczas stosunku. Pozostaje Pani rozmowa z partnerem na ten temat, budowanie odpowiedniego nastroju, eksperymenty z pozycjami, w których nie będzie to przeszkodą, etc.

Pozdrawiam serdecznie!