Dużo żółci w żołądku w wyniku gastroskopii

witam mam pytanie co oznaczają wyniki gastroskopii;przełyk wpust w normie.W żołądku dużo żółci. Błona śluzowa całego zołądka nieregularnie zaczerwieniona. Odżwiernik i opuszka dwunastnicy endoskopowo w normie.Test ureazowy dodatni.Czy ta bakteria HELICOBACTER PYLORI jest wyleczalna co oznacza to duzo zółci w żóładku proszę o wyczerpującą wypowiedz

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

bakterie można eradykować z pomocą dwóch antybiotyków oraz IPP. Dużo żółci nie ma znaczenia klinicznego.

Pozdrawiam.