Duży brzuch 2 lata po porodzie

Witam. Mam na imię Agnieszka. Ważę teraz 62 kg przy 170 cm wzrostu. W styczniu minie dwa lata od porodu, a ja cały czas nie mogę pozbyć się mojego brzucha! Od kiedy przestałam karmić piersią (karmiłam tylko przez 3 miesiące), bardzo uważam na to co jem i regularnie ćwiczę, pływam. Od około 3 miesięcy biegam 10 kilometrów 2-3 razy w tygodniu oraz 2 razy w tygodniu uczęszczam na Body Attack (bardzo intensywna godzina ćwiczeń). Na dodatek cały czas, kiedy tylko mogę, chodzę na pływalnię i siłownię oraz nie jadam nic oprócz jabłka po godzinie 18:00. W sumie lunch jest moim ostatnim posiłkiem w ciągu dnia. Pije bardzo dużo wody i nie jadam słodyczy oraz jedzenia typu fast food.

Jestem już zniechęcona, bo udało mi się schudnąć TYLKO 2 kg w ciągu tych 3 miesięcy (waga pokazywała 64 kg). Pomimo mojego wysiłku mój brzuch cały czas wygląda jakbym była w 3 miesiącu ciąży, a już nie daj Boże, gdy jestem najedzona, jest on obrzydliwy! Proszę poradzić co mogę zrobić i czy jest szansa, że mój wygląd się polepszy. Jestem o krok od umówienia się ze specjalistą od operacji plastycznych i poważnie zastanawiam się nad operacją tummy tuck, bo mój brzuch niszczy mi każdy dzień. Może jestem przewrażliwiona i przesadzam, ale naprawdę mi to przeszkadza! Proszę o radę. Pozdrawiam, Aga

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Pani masa ciała jest prawidłowa, a styl życia godny pochwały. Mimo to nie potrafię stwierdzić, czy Pani odżywianie jest właściwe, bo mam za mało informacji. Radzę udać się do dietetyka, który przeanalizuje Pani sposób odżywiania i ułoży właściwą dietę. Być może popełnia Pani kilka podstawowych błędów, których wyeliminowanie przyniesie pożądany efekt. Dodatkowo proszę zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi zdrowych nawyków żywieniowych oraz diety wspomagającej proces utraty tkanki tłuszczowej z okolic brzucha

http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-odchudzanie-brzucha

Być może pomocne mogą okazać się zabiegi kosmetyczne wykonywane u kosmetyczki na okolice brzucha. Ważne, aby używać kremów ujędrniających codziennie. Tylko regularna pielęgnacja przyniesie efekt. Jeśli te zabiegi nie podziałają, być może warto rozważyć zabieg mini-tummy-tuck.

Pozdrawiam.