Duży brzuch a przewlekłe zapalenie błony śluzowej i opuszki dwunastnicy

Witam moje pytanie to mam przewlekłe zapalenie błony śluzowej i opuszki dwunastnicy. Z wycinka wyszło trzy fragmenty błony śluzowej antrum z cechami gastritis chronica+++ reszta jest na minus bakteri nie ma lecze się od roku najpierw przez pół roku tribux i emanera 40 teraz helicid nadal mam boleści a do tego bardzo wysadzony brzuch nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym bo lubię gazowane napoje cole i ostre przyprawy czy to się wyleczy bo już nie mam siły jestem jak napompowana.Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Być może czynnikiem, który powoduje u Pani wzdęcia brzucha jest dieta. Podane w zapytaniu pikantne potrawy i napoje gazowane przyczyniają się do powstania wyżej wymienionej dolegliwości. Warto zatem zastanowić się nad zmianą diety na bardziej lekkostrawną. Do tego zalecam regularny wysiłek fizyczny. W aptekach dostępny jest simeticon, który wspomaga usuwanie gazów z jelit i tym samym zmniejsza dolegiwości wzdęciowe.Jeżeli mimo to nadal u Pani będą utrzymywały się wzdęcia zalecam wizytę u gastroenterologa.