Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 0 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Duży brzuch a przewlekłe zapalenie błony śluzowej i opuszki dwunastnicy

Witam moje pytanie to mam przewlekłe zapalenie błony śluzowej i opuszki dwunastnicy. Z wycinka wyszło trzy fragmenty błony śluzowej antrum z cechami gastritis chronica+++ reszta jest na minus bakteri nie ma lecze się od roku najpierw przez pół roku tribux i emanera 40 teraz helicid nadal mam boleści a do tego bardzo wysadzony brzuch nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym bo lubię gazowane napoje cole i ostre przyprawy czy to się wyleczy bo już nie mam siły jestem jak napompowana.Pozdrawiam
ponad rok temu

Wskazania do endoskopii

Endoskopia służy ocenie stanu narządów wewnętrznych. Jednak za pomocą endoskopu można nie tylko badać, ale również leczyć. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do endoskopii.

Lek. Magdalena Pikul
81 poziom zaufania

Witam! Być może czynnikiem, który powoduje u Pani wzdęcia brzucha jest dieta. Podane w zapytaniu pikantne potrawy i napoje gazowane przyczyniają się do powstania wyżej wymienionej dolegliwości. Warto zatem zastanowić się nad zmianą diety na bardziej lekkostrawną. Do tego zalecam regularny wysiłek fizyczny. W aptekach dostępny jest simeticon, który wspomaga usuwanie gazów z jelit i tym samym zmniejsza dolegiwości wzdęciowe.Jeżeli mimo to nadal u Pani będą utrzymywały się wzdęcia zalecam wizytę u gastroenterologa.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy