Duży brzuch przy cukrzycy i stłuszczeniu wątroby

mam cukrzyce 2 biore leki przepisane przez diabetologa,otluszczona watrobe na ktora stosuje ostropest plamisty,ale brzuch ciagle jest wielki i wygladam jak w ostatnim trymestrze ciazy,co jeszcze stosowac zeby zmiejszyc ten brzuch-przestrzegam diety dla cukrzykow
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Proponuję zwiększyć aktywność fizyczną i zadbać o regularne spożywanie posiłków (5 dziennie, z ustalonymi wymiennikami węglowodanowymi). Aktywność fizyczna powinna być realizowana poprzez codzienne spacery, ewentualnie sporadycznie jazdę na rowerze. Nie może to być zbyt intensywny wysiłek, aby nie doprowadzić do hipoglikemii. Te 2 modyfikacje często wystarczają, aby stopniowo zgubić nadmierne kilogramy.

A jak wygląda aktywność fizyczna, która jest niezbędna w prawidłowym wydzielaniu glukozy? Najlepiej zacząć od energicznych spacerów - 3 razy w tygodniu po godzinie.