Duży brzuszek i masywne uda: proszę o odpowiedni jadłospis dla mnie

Witam! Mam 15 lat, mierzę 177 cm i ważę obecnie (od tygodnia:))) 51 kg. Moim problemem jest duży brzuszek i masywne uda. Wiem, że mam niedowagę etc., ale ja po prostu marzę o dobiciu do 48 kg, szczuplutkich nogach i płaskim brzuchu. Załączam mój jadłospis z ostatnich dni. Niestety szkoła i nauka tak mnie pochłaniają, że czasami nie mam czasu nic zjeść, dlatego czasem omijam jakiś posiłek. Chciałabym się dowiedzieć co robię źle, czego jem za dużo, czego nie powinnam, a co wręcz przeciwnie? Dodam jeszcze, że od 3 tygodni co wieczór ćwiczę ok. 1godz. 26.02 Sobota - śniadanie: OSTATNI:) mleczny start. II śniadanie: jabłko. Obiad: kawałek gotowanego mięsa z indyka + sałata + pół pomidora. Podwieczorek: nic. Kolacja: listek sałaty, po 18.00 nic. 27.02 Niedziela - śniadanie: kromka ciemnego pełnoziarnistego chleba + kawałek ogórka zielonego. II śniadanie: jabłko, pół serka homogenizowanego naturalnego. Obiad: kawałek gotowanego indyka + sałata + 3/4 pomidora. Podwieczorek: kawałeczek mięsa kurczaka z rożna. Kolacja: 60 g twarogu chudego ze szczypiorkiem i jedną rzodkiewką, niestety okruszki ciasta, po 18.00 nic. 28.02 Poniedziałek (szkoła) - śniadanie: kromka ciemnego pełnoziarnistego chleba + pół jajka na twardo. II śniadanie: jogurt naturalny, jabłko, 3 rzodkiewki. Obiad: kawałeczek mięsa z rożna, okruszki ciasta, kasza gryczana (pół woreczka) polana kefirem. Podwieczorek: nic. Kolacja: 0,5 serka homogenizowanego naturalnego, po 18.00 nic. 01.03 Wtorek (szkoła) - śniadanie: wafel ryżowy (ze słonecznikiem ) + pół jajka na twardo. II śniadanie: jogurt naturalny, jabłko, 3 rzodkiewki. Obiad: 1/2 pomidora + 1/3 woreczka kaszy gryczanej z kefirem. Podwieczorek: wafel ryżowy. Kolacja: wafel ryżowy, kiwi, po 18.00 nic. 02.03 Środa (szkoła) - śniadanie: pół bułki pełnoziarnistej + pół jajka na twardo. II śniadanie: tost Dukana, jabłko. Obiad: gotowany indyk + gotowana marchewka i pietruszka. Podwieczorek: pół homogenizowanego serka naturalnego. Kolacja: trochę serka Bielucha (podjadanie palcem;)), kiwi, po 18.00 nic. Dodam, że często żuję gumę do żucia w celu oszukania mózgu, czy jem mentosy. Proszę o poradę i najlepiej jakiś przykładowy jadłospis (szczególnie jeśli chodzi o śniadania do szkoły).
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na znaczną niedowagę. Natychmiast powinnaś przestać się odchudzać. Powinnaś wiedzieć, że zbyt niska masa ciała powoduje nieodwracalne skutki zdrowotne, a także inne np. zanik miesiączki, wypadanie włosów, słabe paznokcie, zbyt niską przemianę materii i wiele innych. Jeśli masz problem z zaakceptowaniem własnego ciała i wyglądu powinnaś udać się do psychologa.
To, co teraz robisz ze swoim organizmem, to wielki błąd! Powinnaś natychmiast zaprzestać stosowania diet głodówkowych oraz jakichkolwiek diet popularnych. Są to diety, które nadmiernie ograniczają podaż kalorii, a organizm musi bronić się przed głodem. Robi to magazynując tłuszcz. Tak więc mimo iż dostarczasz mało energii, szybko chudniesz i równie szybko powracasz do dawnej wagi, a nawet ją znacznie przekraczasz. Mija to się z celem i przede  wszystkim jest niekorzystne dla Twojego zdrowia. W Twoim wieku powinnaś spożywać minimum 2000 kcal, dlatego Twoja dieta nie wpływa pozytywnie na Twoje zdrowie.
Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.
Najczęstszym z błędów jest nieregularne spożywanie posiłków. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.
Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.
Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Ty zjesz mniej.
Warto zajrzeć do artykułu poświęconemu zdrowym nawykom żywieniowym i zacząć się do nich stosować http ://abcodchudzanie. pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.