Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Duży guz na policzku

Mam guza w lewym policzku wielkosci duzej sliwki, prawdopodobnie powiekszony wezel chlonny, przyczyna powiekszenia niejednoznaczna( kilka sprzecznych opinii)Gdzie mam sie zglosic w celu usuniecia go?Leczenia? Dodam ze lekarze w moim prowincjonalnym miescie rozkladaja rece, w poradni wojewodzkiej rowniez nie uzyskalam pomocy . Czy sa jakies poradnie chirurgii szczekowej/laryngologii przy akademiach medycznych, ktore zajmuja sie takimi przypadkami?
ponad rok temu

Operacje bariatryczne

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! W celu usunięcia/leczenia zmiany proszę zgłosić się do Kliniki Otolaryngologii jednego z Uniwersytetów Medycznych. Niestety w opisie nie ma informacji skąd Pani jest, więc nie jestem w stanie wskazać konkretnego adresu. W tak wysokospecjalistycznym oddziale bez wątpienia uzyska Pani fachową pomoc.

0

Myślę, że najpierw guz wymagałby dokładnej diagnostyki czyli jeszcze wykonania np. USG i biopsji cienkoigłowej celem oceny histopatologicznej guza. Taka diagnostyka powinna ewidentnie dać rozpoznanie czym jest ten guz i w zależności od wyniku dopiero skierować pacjenta do odpowiedniej poradni specjalistycznej (onkologicznej, laryngologicznej, szczękowej, chirurgii ogólnej). Trudno mi określić jakie powinno być dokładne postępowanie z tym guzem bez bezpośredniego badania i wykonania badań dodatkowych.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy