Duży guz z piersi podczas karmienia piersią

Witam!Jestem mama od 5 miesiecy.Karmie piersia.Od porodu na lewej piersi wyczuwalam guzek ,maly wygladal jak lekko powiekszony gruczol.Od wczoraj powiekszyl sie do rozmiaru sliwki,skora w tym miejscu jest zaczerwieniona a guz boli.Nie przechodzilam zapalenia piersi.Lekarze nie wiedza co to ,po usg stwierdzono,ze nie ma zadnego plynu w srodku.Dostalam zinnat jak po 3 dniach nie przejdzie to zabieg.Co to moze byc?Czy antybiotyk spowoduje,ze guz zniknie?Bardzo mi zalezy na karmieniu piersia...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej odpowiedzieć na pytanie czym konkretnie jest opisana zmiana. Jeśli jednak dostała Pani antybiotyk to lekarze zapewne podejrzewają zapalną etiologię guza. Jeśli antybiotykoterapia nie przyniesie oczekiwanych efektów wskazane będzie usunięcie zmiany - wynik histopatologiczny pozwoli natomiast odpowiedzieć na pytanie jaka jest etiologia guza.