Duży problem z relacjami z matką

Witam, mam duży problem z relacjami z matką. Nigdy nie było zbyt dobrze, wiecznie była nadmierna kontrola czy spowiadanie się z każdej rozmowy telefonicznej ("z kim?" "o czym?" "dlaczego?" "czemu tak długo?" itp.), jednak odkąd wyjechałam na studia, jeszcze bardziej stara się mnie kontrolować; wydzwania nieustannie i wymaga spowiedzi ze wszystkiego, co robię, każe mi co tydzień przyjeżdżać, żebym "wypełniała swoje obowiązki w domu". 500 znaków to za mało, by opisać całość... Proszę jednak o radę

Najczęściej pomocna bywa szczera rozmowa, w której obydwie strony powiedza o swoich uczuciach, obawach i oczekiwaniach. Jest to sytuacja angażująca uczucia i emocje, a problemy najczęściej wynikają bardziej z niezrozumienia i lęku niz z niechęci czy złośliwości. Dodatkowo ważne byłoby budowanie zaufania i jasnych zasad (np tego kiedy Pani dzwoni, ile razy dziennie, o których godzinach i tu ważna jest konsekwencja obydwu stron). Jeśli trudnosci wynikające z nadmiernej kontroli i konfliktów z mamą są zbyt duże, warto skonsultować sie z psychologiem. Wesprze w budowaniu samodzielnosci i stawianiu granic w sposób spokojny i konsekwentny.

Dzień dobry,
być może warto skorzystać z psychoterapii rodzinnej lub jeżeli tylko Pani będzie miała taką wolę to z psychoterapii indywidualnej. Bezpłatnej pomocy można oczekiwać od rejonowej Poradni Zdrowia Psychicznego.

Witam Panią. Znalezienie się w nowej sytuacji (podjęcie studiów) to okazja do wyznaczenia przez Panią granic w relacji z mamą. Żeby mogła Pani to zrobić z przekonaniem proszę skorzystać z bezpośredniej pomocy psychologicznej. Mam nadzieję, że ten bezpośredni kontakt wyposaży Panią w niezbędne umiejętności w tym zakresie. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam serdecznie,
Warto byłoby porozmawiać z mamą szczerze o swoich przemyśleniach i postawić granice. Jeżeli rozmowa nie poskutkuje, dobrze byłoby skorzystać z psychoterapii rodzinnej.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska