Duży przerost lewej komory i nadciśnienie

Mój tato ma 76lat , duży przerost lewej komory, od lat leczy nadciśnienie ,ostatnio ciśnienie jest niestabilne o dość dużej amplitudzie ,w dodatku zachorował na półpaśca i cierpi na depresję, czy w tej sytuacji może być leczony amitryptyliną, która pomoże zmniejszyć nerwobóle towarzyszące półpaścowi i zadziała przeciwdepresynie,ale która może również spowodować wzrost ciśnienia krwi?

Dzień Dobry Pani,

Rozumiem, jak trudna jest na ten moment sytuacja zdrowotna Pani Taty i równocześnie współczuję.

Obawiam się, że bez kontaktu osobistego z lekarzem prowadzącym Pani Tatę, nie będzie możliwe podjęcie decyzji online o leczeniu.

Życzę Pani Tacie tylko optymalnego wyleczenia,
Irena Mielnik-Madej