Kobieta , 53 lata Czy po stwierdzonym nadcisnieniu łagodnym po badaniu Holter warto przeprowadzic jeszcze rz to badanie. W dniach badania miałam duzy stres w pracy. W echo serca brak zmian. Chciałabym uniknąc brania tabletek
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Piotr Pilarski 79
Lek. Piotr Pilarski Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

Przy łagodnym nadciśnieniu i braku czynników ryzyka można rozpocząć terapię od zmiany stylu życia czyli dieta niskotłuszczowa, zmniejszenie ilości cukrów prostych, ograniczenie soli do 5g na dobę, zwiększenie aktwności fizycznej. Sugeruję wizytę u lekarza prowadzącego i powiedzieć mu o tym że chciałaby Pani spróbować bez leków.

Pozdrawiam.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Holter EKG – Zwykłe badanie EKG trwa kilka minut i przez ten czas rejestruje się pracę serca. Nie zawsze jednak w tak krótkim czasie udaje się zarejestrować pojawiające się okresowo w ciągu dnia zaburzenia. Metoda Holtera natomiast pozwala na zarejestrowanie jego pracy przez 24, a nawet 48 godzin.
  • Kardiologia – Dziedziną kardiologii są choroby serca i układu krążenia. Zmiany naczyniowe wpływają na pracę mięśnia sercowego i zwykle związane są z miażdżycą. Polska ma wysoki wskaźnik zachorowalności na choroby układu krążeniowego. Serce bije niezmordowanie od urodzenia do śmierci, sto tysięcy razy na dzień, dwa i pół miliarda razy w okresie życia trwającego 70 lat.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: