Duży, torbielowaty guzek w cieśni tarczycy
TARCZYCA-wynik usg.Prawy płat tarczycy niepowiększony z kilkoma niewielkimi guzkami 6-8,5mm. W lewym płacie z objęciem lewej połowy cieśni duży guzek torbielowato-lity o wym.a-p 17mm,med-lat 32mm,cr-caud 33mm(9ml).Części lite guzka słabo unaczynione;głównie brzeznie.liczne przestrzenie płynowe wypełnione są wysokocząsteczkowym płynem-sonograficznie guzek koloidowy. WYNIK BACC.KOLOID POJEDYŃCZE I W GRUPACH KOMORKI PĘCHERZYKOWE, POJEDYŃCZE MAKROFAGI.ZMIANA ŁAGODNA.o co w tym chodzi jak się leczyć

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Nie zostały zawarte wymiary gruczołu tarczowego. Jeśli tarczyca uciska tchawicę lub powiększa się gruczoł bezwzględnie kwalifikuje się do usunięcia. W przeciwnym razie ostateczna decyzja należy do lekarza u którego będzie Pan/Pani konsultować wynik badania, po przeprowadzeniu badania klinicznego i rozważeniu potencjalnych zagrożeń i korzyści wynikających z zabiegu operacyjnego.