Duży, torbielowaty guzek w cieśni tarczycy

TARCZYCA-wynik usg.Prawy płat tarczycy niepowiększony z kilkoma niewielkimi guzkami 6-8,5mm. W lewym płacie z objęciem lewej połowy cieśni duży guzek torbielowato-lity o wym.a-p 17mm,med-lat 32mm,cr-caud 33mm(9ml).Części lite guzka słabo unaczynione;głównie brzeznie.liczne przestrzenie płynowe wypełnione są wysokocząsteczkowym płynem-sonograficznie guzek koloidowy. WYNIK BACC.KOLOID POJEDYŃCZE I W GRUPACH KOMORKI PĘCHERZYKOWE, POJEDYŃCZE MAKROFAGI.ZMIANA ŁAGODNA.o co w tym chodzi jak się leczyć

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie zostały zawarte wymiary gruczołu tarczowego. Jeśli tarczyca uciska tchawicę lub powiększa się gruczoł bezwzględnie kwalifikuje się do usunięcia. W przeciwnym razie ostateczna decyzja należy do lekarza u którego będzie Pan/Pani konsultować wynik badania, po przeprowadzeniu badania klinicznego i rozważeniu potencjalnych zagrożeń i korzyści wynikających z zabiegu operacyjnego.