Dwa duże posiłki dziennie a możliwość zmniejszenia wagi ciała

Jem dwie potrawy dziennie - bardzo solidne śniadanie (np. makaron z sosem, domowego hot-doga czy jajecznicę) oraz ok. 17 - solidny obiad. Nie dojadam między posiłkami. Czy to dobry sposób na zrzucenie kiku kilogramów?

Zdecydowanie nie jest to dobry sposób na pozbycie się nadmiaru kilogramów. Dużo lepsze efekty uzyskuje się, gdy jemy często, ale mniejsze racje pokarmowe, zachowując przerwy między posiłkami. Tak więc racjonalniej jest jeść 5 posiłków dziennie, co ok. 3 godziny, zjadać ostatni posiłek na 2-3 godziny przed pójściem do łóżka. zbyt długa przerwa między kolacją a śniadaniem też nie jest korzystna dla prawidłowych przemian metabolicznych.

Niestety nie. W celu utraty nadmiernych kilogramów należy jeść mniej, a częściej. Najlepiej 3 większe posiłki 2 przekąski. Jest to ważne w celu pobudzenia metabolizmu. Organizm, któremu dostarcza się regularnie niewielkie porcje jedzenia działa prawidłowo, w innym razie jest w stałym trybie oszczędzania i odkłada wszystko co zostanie zjedzone.