Dwa guzki w piersi u 19-latki

Dzień dobry. Mam 19 lat i ostatnio w mojej prawej piersi wyczułam dwa guzki. Jeden u góry, drugi na dole. Ten u góry tak jakby trochę zaniknął i już nie boli, ten na dole natomiast nadal jest i przy dotyku lekko boli. Moje piersi mam wrażenie że nie są dobrze rozwinięte . Czy to może być jakiś objaw dojrzewania? Miesiączka skończyła mi sie wczoraj a one pojawiły sie parę dni przed miesiączką. Proszę o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Każda stwierdzona w samobadaniu zmiana powinna być zweryfikowana przez lekarza. Zmiana może mieć podłoże hormonalne. Nie można wykluczyć innej przyczyny. Proszę udać się do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.